click to enable zoom
loading...
We didn't find any results
View Roadmap Satellite Hybrid Terrain My Location Fullscreen Prev Next
Your search results

KOKIŲ DOKUMENTŲ REIKIA NORINT PARDUOTI BUTĄ?

  Mila on 25.04.2018
KOKIŲ DOKUMENTŲ REIKIA NORINT PARDUOTI BUTĄ?
Comments:0

DOKUMENTAI buto pardavimui

kokiu-dokumentu-reikia-norint-parduoti-buta

Norint parduoti savo nekilnojamąjį turtą savarankiškai, pirmiausia reikėtų pasitarti su notaru.

Šis informuos, kokie dokumentai yra reikalingi, norint parduoti būstą, ir patikrins jų teisėtumą.

Parduodant butą reikalingi šie dokumentai:

mens tapatybės kortelė ar pasas. Praradus asmens tapatybės kortelę arba Lietuvos Respublikos piliečio pasą, tinka laikinasis pažymėjimas, patvirtinantis tapatybę.

Pirminiai būsto nuosavybės dokumentai (patvirtinantys nuosavybės teisę). Šiuos dokumentus sudaro: būsto privatizavimo sutartis, būsto pirkimo – pardavimo sutartis, mainų ar dovanojimo sutartis, paveldėjimo teisės liudijimas, teismo sprendimas ar kt. Praradus dokumentą, notaras gali užsakyti kopiją.

Nekilnojamojo turto registro išrašas ar pažyma.

Kadastrinių matavimų (inventorizacijos) byla.

Pastato energinio naudingumo sertifikatas. Sertifikatą galima užsisakyti pas notarą, o kitais atvejais gali prireikti kreiptis į sertifikavimo ekspertus.

Pardavimo pažyma. Išduodama VĮ Registrų centre, pateikus buto nuosavybės dokumentus ir kadastrinių matavimų (inventorizacijos) bylą. Galima užsakyti per notarą.

Atsiskaitymo už komunalines paslaugas pažyma. Šildymas, vanduo, elektra, atliekų tvarkymas ir kt. Prieš parduodant būstą, reikia padengti visas skolas. Reikia žinoti, kad skolos priklauso ne būstui, o jo savininkui. Jei pardavėjas yra įsiskolinęs už komunalines paslaugas, pardavus nekilnojamąjį turtą, visos skolos lieka pardavėjui. Pardavėjas yra atsakingas už skolas, susidariusias iki nuosavybės teisės perleidimo. Skola gali būti perkeliama pirkėjui tik šalių (pirkėjo ir pardavėjo) rašytiniu susitarimu ir sutinkant kreditoriui.

Bendrijos pažyma apie atsiskaitymą su bendrija ir įsiskolinimų nebūvimą. Tik tuo atveju, jeigu daugiabučiame name yra įsteigta daugiabučio namo savininkų bendrija. Šią pažymą išduoda bendrijos pirmininkas.

Teismo leidimas, jeigu pardavėjas turi nepilnamečių vaikų ir nori parduoti būstą, kuriame gyvena šeima. Dokumentus, kurie reikalingi teismo leidimui gauti, gali padėti parengti ir notaras už papildomą mokestį.

Banko ar kito kreditoriaus sutikimas, jei parduodamas būstas yra įkeistas bankui ar kitam kreditoriui.

Sutuoktinio įgaliojimą, patvirtintą notaro. Jei nekilnojamasis turtas yra bendroji jungtinė abiejų sutuoktinių nuosavybė, būstą parduoti gali tik abu sutuoktiniai kartu arba vienas sutuoktinis, turintis kito sutuoktinio notariškai patvirtintą įgaliojimą. Išimtis taikoma tik dovanotam ar paveldėtam turtui, taip pat turtui, kuris yra sutuoktinio įsigytas iki santuokos ir yra laikomas asmenine sutuoktinio nuosavybe. Tokiu atveju galima parduoti be kito sutuoktinio žinios.

Jei pirkėjas perka butą už banko suteikiamą paskolą, notarui turi būti pateikta banko pažyma apie pirkėjui suteikiamo kredito dydį ir sąlygas arba tam tikrais atvejais jau pasirašyta kredito sutartis.

Bendrasavininkų raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro. Jeigu parduodant būstą yra keli savininkai.

Kartais tenka parduoti areštuotą nekilnojamąjį turtą ir dažniausiai skolininkas neturi galimybės sumokėti skolų, kad pasinaikintų areštas. Teisiškai, daikto perleidimo sandoriai negali būti sudaromi ir notaro tvirtinami, jei tam daiktui teismo nutartimi yra taikomos laikinosios apsaugos priemonės (pavyzdžiui: areštuoti asmeniui priklausantys nekilnojamieji daiktai, turtinės teisės; viešame registre yra įrašas dėl nuosavybės teisės perleidimo draudimo). Tačiau neretai pardavėjui savo iniciatyva galima pradėti areštuoto turto pardavimą. Visos situacijos yra skirtingos, reikėtų kiekvieną atvejį nagrinėti atskirai, konsultuotis su nekilnojamojo turto brokeriu ar notaru.


Kreipkitės Jums patogiu būdu dėl papildomos informacijos:

☎ – Skambinkite dabar: +37061822222
Susisiekti el. paštu:  volmisinfo@gmail.com
Dėkojame Jusų, kad naudojatės Volmis.lt paslaugomis
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Reitingas
Яндекс.Метрика
Litva
Национальная виза, бесплатные объявления, квартира в Вильнюсе,  аренда квартир, риэлторские услуги, real estate, for sale, yandex.ru, google.com, Realtors, Литва,  страны СНГ, Дешевая квартира, "Nekilnojamas turtas Lietuvoje" Vilnius, skelbimai, butai, butu nuoma, namai, kotedžai, Mes parduodame dvarus, sklypai, miškai, patalpos, patalpų nuoma, kambariu nuoma, купить квартиру в Вильнюсе, купить недвижимость в Литве, купить дом в Литве, Вильнюс, купить квартиру в Литве недорого , вторичное жилье цены, недвижимость в Литве недорого, купить квартиру для выездной визы,
Mūsų partneriai
Perku Parduodu

Avinida

Palyginti